BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egységes Digitális Rádiótávközlő Rendszer: aláírták, jöhet!

Aláírták az Egységes Digitális Rádiótávközlő Rendszer (EDR) létrehozására kiírt közbeszerzési eljárás szerződését. Az aláíró felek a Miniszterelnöki Hivatal EDR kormánybiztosa és a T-Mobil Magyarország Rt. és Magyar Telekom Rt. konzorciuma volt.

2005. október 27. csütörtök, 13:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A felek megállapodtak abban, hogy 2006 április elején az EDR rendszer budapesti hálózatát üzembe helyezik. A rendszer használói a belügyi és egyéb rendvédelmi szervek lesznek.

Az országos hálózat - amely 2007 január végére készül el - összesen 42 ezer végkészüléket használ. A szolgáltatás tervezett éves nettó díja 9,325 milliárd forint, a szerződés időtartama 10 év. A szervezetek a közös infrastruktúrán, virtuális privát hálózattal rendelkeznek, melyek szigorú biztonsági védelem mellett szabadon konfigurálhatóak akár magán a hálózaton keresztül is.

A készenléti szervezetek jelenlegi zártcélú rádió-távközlő hálózatai többségükben elavultak, lehallgathatóak, sok esetben veszélyeztetik a napi működést. Nem teszik lehetővé a szervezetek egymás közötti kommunikációját, esélyt sem adva a határmenti együttműködésre. A helyzet egyetlen ésszerű megoldása - számos európai ország példája alapján is - egy Egységes Digitális Rádiórendszer (EDR) létrehozása, mely országos lefedettséggel párhuzamosan ki tudja szolgálni az érintett szervezeteket.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet