BUX 139228.75 -0,05 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre fejenként 2 milliót kapnak a gazdák

A jövő évi agrártámogatásokra összesen 400,3 milliárd forint jut, szemben az idei 328 milliárd forinttal - jelentette be Gráf József földművelési és vidékfejlesztési miniszter péntek délután egy sajtótájékoztatón.

2005. október 14. péntek, 12:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A miniszter leszögezte: az agrártámogatások 22 százalékkal növekednek jövőre, az egy gazdálkodóra jutó támogatás pedig 2 millió forint lesz, szemben az idei év 1,6 millió forintos összegével.

"Ez azt is jelenti, hogy amíg idén fele-fel arányban oszlott meg az uniós és nemzeti támogatás, addig 2006-ban 239,3 milliárd forintnak megfelelő támogatás jön az unióból és 161 milliárd forint a nemzeti forrásokból" - mondta a miniszter.

Jövőre a területalapú támogatások növekedése következtében jelentősen javulnak az agrártermelők likviditási lehetőségei. A teljes támogatásból összesen 200 milliárd forintot tesz ki a területalapú támogatás. 2006-ban az uniós SAPS 109 milliárd forint, míg a nemzeti TOPUP 91 milliárd forint lesz.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet