BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt is és csökkent is az ipari termelés

Egy év alatt jelentősen nőtt, egy hónap alatt viszont esett az ipari kibocsátás.

2005. október 6. csütörtök, 09:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Előzetes adatok alapján az ipari termelés az előző év azonos időszakához viszonyítva 2005 augusztusában 12,1 százalékkal, míg munkanaphatástól megtisztítva 6,9 százalékkal nőtt - tette közzé a KSH. A termelés volumene az év első nyolc hónapjában 6,7 százalékkal magasabb volt, mint az előző év azonos időszakában. Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanap-tényezővel is kiigazított ipari termelési index augusztusban 1,5 százalékkal csökkent.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet