A Universal Pictures, a Warner Home Video és az InterCom péntektől meghirdetett 17 napos akciója során akár 1500 forintos áron is ajánl újabb filmeket- írja a Világgazdaság. Akciójuk még rosszabb helyzetbe sodorhatja a becslések szerint évi 10 milliárd forintos forgalmat elérő hazai videotékákat. A hipermarketek tele vannak dömpingáron, néhol 900 forint alatt értékesített DVD-kkel, miközben az illegális fájlcserélőkről is mind több filmet töltenek le, ezzel pedig szinte ellehetetlenítik a kölcsönzők működését.
Tóth Sándor, a Magyar Videotékások Országos Szövetségének elnökségi tagja úgy véli, a nagy forgalmazók folyamatosan lejjebb viszik áraikat; véleménye szerint egy éven belül már ezer forint alatt is elérhetők lesznek egyes filmjeik, míg a kisebbek 3-400 forintig is lemehetnek. A szakértő hangsúlyozta: az élesedő árverseny már idén érezteti kedvezőtlen hatását, az 1200 regisztrált tékának akár 30 százaléka becsukhatja a boltot.
Az Audiovizuális Művek Szerzői Jogait Védő Közhasznú Alapítvány becslései szerint a hazai VHS- és DVD-filmpiac 18 milliárd forintra tehető - nagyjából ekkora az illegális piac mérete is.
