BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt az első tengeri vitorlás(buli)bajnokság

Október második hetében rendezik meg a szakmai körökben sok vitát kiváltó magyar tengeri vitorlás bajnokságot.

2005. szeptember 29. csütörtök, 11:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Vitorlás Szövetség - a pályázat útján kiválasztott Mediterrán Yachting SE-vel közösen - október 8-tól egy héten keresztül rendezi az első magyat tengeri vitorlásbajnokságot a közép-dalmáciai Rogoznica térségében. A verseny tavasszal komoly, személyeskedésektől sem mentes szakmai vitát váltott ki, amelynek színtere a sailing.hu fóruma volt.

A legfőbb kifogás verseny sportértékét illette, illetve azt, hogy a meglehetősen borsos nevezési és egyéb költséget kipengetése révén voltaképpen bárki - hozzá nem értően is - magyar bajnoki címet nyerhet, amit többen nem tartottak előremutatónak. Ugyancsak polémia alakult ki a rendező egyesület (cég) kiválasztása körül, sokan nagyon komoly lobbitevékenységet sejtettek a háttérben a szakmaiság rovására - a regattát ugyanis a cég charterhajóival bonyolítják le, melyeket feltehetően nem ingyen bocsát rendelkezésre.

A versenyen túra-és pályafutamokat is rendeznek, a tervek szerint összesen hatot. A partik és a szabadidős programok felsorolása lényegesen több helyet foglal el, mint a verseny kiírása...

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet