BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dől az e-hulladék a boltokba

Megindult a leselejtezett elektronikai eszközök áradata a kereskedőkhöz, akik augusztus 13. óta kötelesek átvenni a kiselejtezett készülékeket.

2005. szeptember 29. csütörtök, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összességében kedvezőek az első tapasztalatok – írja a Világgazdaság. A visszavételi eredményeket az áruházak profilja is befolyásolhatja. Ugyanakkor a visszavételi kedvet fellendítheti, ha a kereskedők néhány ezer forint kedvezményt biztosítanak a vásárláskor a régi eszközök leadása esetén. Ez javíthatja a vállalatról kialakult képet, ráadásul egy ilyen akcióval azt is el lehet kerülni, hogy az árcsökkentés kedvezőtlenül befolyásolja az új termékek imázsát.
A szegedi Media Markt áruházban 108 nagyméretű leselejtezett háztartási gépet, többségében mosó- és hűtőgépeket adtak le a vásárlók augusztus második felében, nem is számolva a kisebb elektronikai eszközöket. A kereskedelmi lánc többi tagjánál is sikeresen startolt az e-hulladékok visszavétele: tizenegy budapesti és vidéki áruházban augusztus második felében több mint 18 tonna leselejtezett eszközt adtak le, s szeptemberben hasonló ütemben folytatódott az öreg, selejtes gépek visszavétele. A Tescónál arról számoltak be, hogy a vásárlók jelentős része tisztában van a visszavételi lehetőséggel, és sokan élnek is ezzel, legtöbbször kisebb háztartási és elektronikai eszközöket adva le a hipermarketláncnál.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet