Jövőre legalább a létminimumnak megfelelő lesz a minimálbér legkisebb összege - jelentette ki Csizmár Gábor foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter. A politikus hozzátette: ennél valószínűleg magasabb összegről állapodnak majd meg az Országos Érdekegyeztető Tanácsban. (Mindez sok újdonságot nem jelent, hiszen a kormány korábban 63 ezer forintról beszélt - a szerk.) A miniszter megismételte: a legkisebb minimálbérnél 10 százalékkal magasabb összegre lesznek jogosultak a középfokú végzettségűek, míg a felsőfokú végzettséggel rendelkezők 20 százalékos többletre számíthatnak. Mindez a kormány hosszútávú programjának része, amivel el akarják érni, hogy 2010-re az átlagos minimálbér 100 ezer forint legyen - tette hozzá Csizmár.
