Nem jött be a Ferencvárosi Torna Club elnökségének az a konszolidációs elképzelése, miszerint a súlyos pénzügyi gondokkal küzdő klub a futballstadion 2016-ig szóló használati jogát átadja az államnak, s ily módon kiírható lesz végre a pályázat a magántőke és az állam közös beruházásában tervezett, minden igényt kielégítő létesítmény megépítésére, s az állam mindezért 1,7 milliárd forintot csengetne. Az ötlethez azzal támasztották meg, hogy a 2012-es Európa-bajnokság megrendezésére benyújtott horvát- magyar közös kandidálás sikere esetén az új Üllői úti pálya lehetne a kontinensviadal egyik helyszíne.
Az FTC múlt keddi elnökségi tanácskozását követően felröppent a zöld-fehér körökben bizakodást kiváltó hír, hogy a kormány már a következő ülésén foglalkozik az üggyel, de a kabinet nem tárgyalta azt. Mint ahogyan a miniszterek következő összejövetelén sem esett szó róla; a lap szerint mindkétszer Gyurcsány Ferenc vetette le a napirendről a szerinte vállalhatatlan projektet. Tegnap padig állítólag megszületett a végső verdikt: az állam nem költheti bizonytalan sorsú beruházásokra az adófizetők pénzét. Gyurcsányt a jelek szerint nem győzte meg az Eb-pályázat ügye - egyrészt, mert a 2006-os döntésig az aspirálás legalábbis bizonytalan kimenetelű, másrészt, mert győzelem esetén is elegendő lenne a rendezéshez egyetlen fővárosi létesítmény (a felújítandó Puskás-stadion), a vidéki és a horvát helyszínek mellett.
Az Üllői úti ingatlanegyüttes használati joga egy korábbi megállapodás szerint még tizenegy évig a klubot illeti, s a büdzsé állja a fenntartás mintegy 150 milliós költségét. A hónapok óta agonizáló, patinás egyesületnek viszont hamarosan ki kell egyenlítenie 238 millió forint banki hitelt.
