BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fidesz szerint Járai a kormánynak csak jót tett

Varga Mihály Fidesz-alelnök szerint a jegybank megóvta a kormányt a blamázstól.

2005. szeptember 21. szerda, 10:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Járai Zsigmond „egy nagyobb bajt akadályozott meg”, amikor közölte a brüsszeli illetékesekkel, hogy a kormány ki akarja venni az autópálya-építési költségeket az államháztartásból - írja az mti.hu. Az ellenzéki politikus szavai szerint máskülönben fél év múlva, a választási kampány finisében derült volna ki, hogy Magyarország rosszul könyvelt. Járai Zsigmond épp a mostani kormánykoalíciónak tett jót azzal, hogy már most felhívta a figyelmet arra, hogy itt egy téves könyvelési eljárás van - jelentette ki Varga. A politikus szerint az a kérdés, Magyarország nem lavírozza-e magát olyan helyzetbe mint Görögország, amelyre „mindenhol úgy néznek az unión belül, hogy ott aztán megy a kozmetikázás, megy a trükközés - rólunk azért még ezt nem mondták el”.

Veres János pénzügyminiszter a Magyar Televízió A szólás szabadsága című műsorában vasárnap elhangzott nyilatkozata szerint „szíven ütötte a kormányt”, hogy a jegybank közreműködésével került sor az autópálya-beruházások elszámolásának felülvizsgálatára.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet