BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tavaly javultak a magyar mezőgazdaság mutatói

A mezőgazdaság kibocsátása tavaly 1 661 569 millió forintra nőtt az előző évi 1 416 814 millió forintról a KSH előzetes adatai szerint – derül ki az agrárgazdaság 2004. évi helyzetéről készített, a NAPI Online birtokába jutott jelentésből, amelyről ma tárgyal az Agrárgazdasági Tanács.

2005. szeptember 14. szerda, 14:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelentés szerint a nettó vállalkozói jövedelem is nőtt az ágazatban, mégpedig összesen 247 520 millió forintra a 2003-as 154 773 millió forintról. A tavalyi ágazati GDP-növekedés - a kedvező időjárás következtében - relatíve magas hozamokat, jó terméseredményeket felmutató növénytermesztésnek köszönhető. Hosszú évek óta először nőtt a mezőgazdaság aránya a nemzetgazdasági GDP-n belül: ez az arány az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) előzetes szakértői becslése szerint 3,2 százalék volt tavaly, szemben az előző évi 2,9 százalékkal.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet