BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ami nem ártalmas az egészségre, az még lehet rossz

Az első félévben a magyarországi élelmiszeripar bruttó termelése 3,3 százalékkal csökkent 2004-hez képest, miközben a belföldi piacon az értékesítés 2 százalékkal mérséklődött, az export átlagosan 3,3 százalékkal nőtt.

2005. szeptember 12. hétfő, 08:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Boródi Attila, az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége (Éfosz) ügyvezető elnöke nem becsülte meg azt, hogy mennyi az élelmiszer-feldolgozók továbbfeldolgozás céljára behozott alapanyagimportja a kereskedők importjához képest, az azonban világos – hangsúlyozta –, hogy az EU-csatlakozás óta jelentősen megsokasodtak az importélelmiszerek. A piacon rendkívül olcsó, de gyenge minőségű élelmiszertermékek jelentek meg viszonylag nagy mennyiségben. A minőség nem tévesztendő azonban össze a biztonsággal – hívta fel a figyelmet Boródi. Utóbbi tekintetében szerinte a magyar élelmiszerpiac jó helyzetben van, annak ellenére, hogy a csatlakozást követően csökkentek a különböző korlátozó intézkedések. Így például nem kötik a piacra jutást hatósági jóváhagyáshoz, és az élelmiszerkönyvnél, a szabványoknál is megszűnt sok kötelezettség.

További részletek a hétfői NAPI Gazdaságban

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet