BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vették a magyar búzát, mint a cukrot

Az élelmiszer árufőcsoport exportvolumene 16 százalékkal nőtt idén január és május között - derül ki a KSH külkereskedelemre vonatkozó részletes adataiból.

2005. augusztus 2. kedd, 09:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kivitel ebben a szegmensben így a 9 százalékos növekedést mutató importét meghaladó mértékben bővült. Az agrárjellegű kivitelen belül a gabona és gabonakészítmények exportértéke másfélszeresére nőtt, és még ennél is jobban, 80 százalékkal a cukor árucsoporté. A behozatal oldalán a tejtermékek és tojás forgalmi értéke másfélszeresére nőtt, míg a hús és húskészítményeké több mint kétszeresére.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet