BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhén nőtt a foglalkoztatottság

Idén a második negyedévében 7,1 százalékos volt a munkanélküliségi ráta - jelentette a kSH.

2005. július 28. csütörtök, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Április-júniusban a foglalkoztatottak száma 3,892 millió, a munkanélkülieké pedig 300 ezer volt, ami 7,1 százalékos munkanélküliségi rátát jelentett - egy hónappal korábban a háromhavi ráta 7,2 százalék volt. Az év eddig eltelt időszakában a foglalkoztatottság enyhén nőtt, jóllehet ez a változás a mintavételi hibán belül mozgott. A munkanélküliek száma 300 ezer főre emelkedett, ami 58 ezer fővel több, mint a 2004 II. negyedévében - egy hónappal korábban még 61 ezerrel haladta meg az állás nélküliek száma a bázist. A 15-24 évesek munkanélküliségi rátája 19,3 százalék volt.
A munkanélküliek 45,8 százaléka egy éve vagy annál régebben keresett állást, hasonlóan a tavalyihoz. A munkanélküliség átlagos időtartama 16,5 hónapnak felelt meg.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet