BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kóka: ne az állam osztályozza az éttermeket!

Teljes mértékben támogatom a minisztériumok jövő évi összesen 200 milliárd forintos kiadáscsökkentését – jelentette ki Kóka János, a gazdasági minisztérium vezetője a köztévében. Kóka szerint jelentős tartalékok vannak az államigazgatásban és sok jelenlegi állami feladatot piacosítani lehetne, ami csökkentené a kiadásokat.

2005. július 15. péntek, 07:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A miniszter szerint például a Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatal ugyan fontos intézmény, de nem biztos, hogy neki kellene osztályokba sorolnia az éttermeket. Ezt a feladatot szerinte átvehetné a civil szféra, a vendéglátó-kamara.
Kóka hasonló területekként említette a nemesfémvizsgálatot és a kézilőfegyver vizsgálatot is.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet