BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyedmilliárdba került az érettségi-botrány

Az eddigi számítások számítások szerint 250 millió forintos pluszköltséget okozott az érettségi tételek ellopása - mondta Sipos János. Az oktatási tárca közoktatási helyettes államtitkára hozzátette: ez magában foglalja a nyomtatási, a szállítási, csomagolási tételeket. A vizsgáztató tanárok óradíjának elszámolására esetleg a normatív támogatás őszi véglegesítésekor lesz lehetőség - reméli a szakember.

2005. július 12. kedd, 15:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyébként az Oktatási Minisztérium és a belügyi tárca költségvetésében 1,6, illetve 1,2 milliárd forint szerepel az érettségi lebonyolítására. Előbbi összegből a felsőbb szintű vizsgasorok összeállítását és a vizsgák lebonyolítását finanszírozza az oktatási tárca, a Belügyminisztérium pedig tanulónként és vizsgánként 1500 forintos normatív támogatást fizetett az iskoláknak, amit a őszi kiegészítéskor, (ekkor lesz ismert a tényleges vizsgák száma) még néhány száz forinttal egészíthetnek ki.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet