BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az export húzza a második negyedéves GDP-t?

Az export gyors növekedése összhangban van az ipari termelés egy nappal korábban kiadott bővülésével - vélekednek elemzők.

2005. június 8. szerda, 10:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnap napvilágot látott 8,8 százalékos ipari növekedés előrevetítette a kivitel meglódulását - mondta Kovács György, a Budapest Economics elemzője. Az export ilyen mértékű gyorsulása feltehetően kedvező hatással lesz a második negyedéves GDP-adatra is. A Reuters elemzői konszenzusa korábban 300 millió euró körüli áprilisi hiányt jelzett, aminél a 431,2 millió euró maasabb ugyan, ám lényegsen elmarad az egy évvel korábbi 986,3 millió eurótól - amikor az uniós csatlakozás miatt durván elszaladt az import. Az elemzők az export további erős növekedésére számítanak, amit megtámogathat a forint gyengülő árfolyma - igaz, ez ma éppen nem jelemző
Külföldi elemzők arra hívják fel a figyelmet, hogy a német Ifo-index hónapok óta tartó gyengélkedése nem vázol fel kedvező kilátásokat a magyar kivitel számára.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet