BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több pénz kellene az élelmiszerbiztonságra

A Magyar Élelmiszerbiztonsági Hivatal (Mébih) idén 204 millió forintból gazdálkodik, ami megegyezik az előző évi büdzsével - mondta egy mai sajtóbeszélgetésen Dr. Szeitzné Dr. Szabó Mária.

2005. május 27. péntek, 11:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hivatal közelmúltban kinevezett főigazgatója, aki Biacs Pétert váltotta a hivatal élén, a NAPI Online kérdésére kitért arra: a hatékonyabb koordináció és a más hatóságokkal közös ellenőrzési programok megvalósításához 500 millió forintra, a teljes körű ellenőrzések lebonyolításaához pedig 2-3 milliárd forintra volna szükség. Az elmúlt 5 évben az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet igazgatóhelyettes főorvosaként dolgozó új főigazgató kiemelt feladatának tartja egyebek mellett a hatékony kölcsönös előnyökkel járó együttműködés megvalósítását az uniós és hazai hivatalokkal, intézményekkel, valamint a fogyasztók naprakész felvilágosítását.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet