Magyarország a régió központjának számít az állateledel-termelés és -export szempontjából. A magyar kivitel 2003-ban 40, tavaly pedig további 15 százalékkal bővült - derült ki az Európai Állateledel-ipari Szövetség és a Magyar Állateledel Egyesülés sajtótájékoztatóján. A nyugat-európai országok exportja ugyanakkor évente átlagosan 3 százalékkal bővül. A magyarországi termelés évi 100-120 ezer tonna. Ez a csaknem négymilliós hazai kutya- és macskaállomány 20 százalékának élelmezésére elegendő, a többi házikedvencet jobbára házi koszttal etetik. A kereslet a következő 10 évben szakértők szerint kétszeresére emelkedik.
