Az év végén lakat kerül a honvédség tapolcai kiképzőbázisára annak ellenére, hogy tavaly hozzávetőleg 250 millió forintot költöttek, ám a szaktárca számára csak most vált világossá az intézmény csekély kihasználtsága. A hadsereg két további kiképző központját Szombathelye és Szabadszálláson már korábban bezárta, mondván, nincs szükség három ilyen bázisra a csökkentett létszámú hadsereg mellett. A mostani bezárás 300 tisztet és tiszthelyettest érint.
