BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar mezőgazdaság legnagyobb problémája

A szervezetlen piaci fellépés a magyar mezőgazdaság legnagyobb problémája, annak ellenére, hogy az utóbbi időben számos termelői szerveződés alakult - jelentette ki Németh Imre leköszönő agrárminiszter mai sajtótájékoztatóján.

2005. április 28. csütörtök, 12:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A miniszter a személyét ért egyik fő kritikai észrevétel - miszerint nem volt elég keménykezű elbocsátó - kapcsán elmondta: 3 évvel ezelőtt, amikor átvette a miniszter pozíciót 800-an dolgoztak a tárcnál, míg a jelenlegi létszám 548 főből áll. Ezen túl a kifizető ügynökségen 1200-an dolgoznak. Az agrátárcánál és összes háttérintézményében 17,5 ezerről több mint 500 fővel csökkent a teljes létszám az elmúlt három évben.
A támogatások helyzetéről szó1va elmondta: a következő két hétben előreláthatólag kifizetik – a határidő április 30. A több mint 208 ezer támogatási igényt mindenesetre már mind elbírálták, ezekből egyébként 7 ezer igénylés jogtalannak bizonyult - tette hozzá.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet