A miniszter a személyét ért egyik fő kritikai észrevétel - miszerint nem volt elég keménykezű elbocsátó - kapcsán elmondta: 3 évvel ezelőtt, amikor átvette a miniszter pozíciót 800-an dolgoztak a tárcnál, míg a jelenlegi létszám 548 főből áll. Ezen túl a kifizető ügynökségen 1200-an dolgoznak. Az agrátárcánál és összes háttérintézményében 17,5 ezerről több mint 500 fővel csökkent a teljes létszám az elmúlt három évben.
A támogatások helyzetéről szó1va elmondta: a következő két hétben előreláthatólag kifizetik – a határidő április 30. A több mint 208 ezer támogatási igényt mindenesetre már mind elbírálták, ezekből egyébként 7 ezer igénylés jogtalannak bizonyult - tette hozzá.
