Megoldódni látszik a használt, s kidobásra ítélt elektronikai eszközök sorsa, augusztus 13-tól életbe lép a forgalmazók és a gyártók visszavételi és hasznosítási kötelezettsége új készülék vásárlása esetén - írja a Magyar Hírlap. A nagy méretű eszközök elszállítása a forgalmazó kötelezettsége, a kisebbeket pedig az üzletekben lehet hagyni. A lap információi szerint több feldolgozócég emellett a lomtalanításhoz hasonló e-hulladék begyűjtő akciókat szervezne.
