BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új agrártámogatási rendeletek jönnek

Két új agrártámogatási rendeletet írtak ma alá - tájékoztatott a szaktárca politikai államtitkára. A tavalyi területalapú szubvenciókra eddig közel 73 milliárd forintot kaptak meg a gazdálkodók.

2005. március 31. csütörtök, 11:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megjelentek vagy a napokban megjelennek azok a jogszabályok, amelyek szükségesek ahhoz, hogy az agrárgazdálkodók nekikezdhessenek a tavaszi munkáknak, illetve folytathassák az évet - jelentette be Pásztohy András, az FVM politikai államtitkára.
Az egyik említett rendelet az uniós területalapú támogatások kifizetéséhez szükséges, a másik ennek nemzeti kiegészítésének kifizetését szabályozza, míg a harmadik a nemzeti hatáskörben adható agrártámogatásokról szól. Utóbbi kettőt ma írták alá, azok hamarosan felkerülnek a tárca honlapjára és megjelennek a Magyar Közlönyben.
Az államtitkár szólt a tavalyi területalapú támogatások kifizetésének helyzetéről is: 208 ezer igénylőből 190 ezer kapta meg eddig a pénzét, összesen 72,78 milliárd forintot. A gabonaintervenció kapcsán 4,4 millió tonna raktárkapacitást ajánlottak fel a tulajdonosok, a felajánlott gabona mennyisége ennél 200 ezer tonnával kevesebb. Utóbbiból 2,8 millió tonnára kötöttek eddig szerződést, amiből 1,6 milliót már fel is vásárolt a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet