BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az energia húzta az ipari árakat

A belföldi- és exportárváltozás eredőjeként a termelőiár-index februárban az előző hónaphoz viszonyítva nem változott, éves szinten 3,1 százalékkal emelkedett.

2005. március 31. csütörtök, 09:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ipari belföldi értékesítés árai februárban 1,1 százalékkal emelkedtek az előző hónaphoz viszonyítva és 10 százalékkal 2004 februárjával összehasonlítva - tette közzé a KSH. Az exportértékesítés havi termelői árai 0,9 százalékkal voltak alacsonyabbak a januárinál és 2 százalékkal az egy évvel korábbinál.
A belföldi értékesítési árak februári, az előző hónaphoz viszonyított alakulását elsősorban a döntően hatósági ármegállapítás körébe tartozó energiaágazat áremelkedése (3,6 százalék) határozta meg. A 12 hónappal korábbi árszinthez viszonyítva továbbra is a kőolaj-feldolgozás (28,6 százalék) árszintnövekedése a legmagasabb.
A belföldi értékesítés rendeltetés szerinti csoportjainak áralakulásában a fenti folyamatok tükröződtek: a februári árváltozást - a januárihoz hasonlóan - az energiatermelő ágazatok átlag feletti (3,1 százalék) havi árváltozása jellemezte.
Éves összehasonlításban is az energiatermelő ágazatok árváltozása a meghatározó (12,3 százalék), az energia- és az intermedier termékeket gyártó ágazatok közel 11 százalékos árnövekedését eredményezve. A beruházási javaknál 4,9, a fogyasztási cikkeket gyártó ágazatoknál 3,4 százalék volt az éves árnövekedés.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet