BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ellenőrzik a húsvéti élelmiszert

Összehangolt élelmiszer-ellenőrzési vizsgálatokat folytatnak a hatóságok ezekben a napokban a Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatal (MÉBIH) kezdeményezésére a húsvéti szezonális árukat forgalmazó üzletekben és piacokon – tájékoztatott Biacs Péter, a MÉBIH főigazgatója.

2005. március 23. szerda, 16:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az élelmiszer-ellenőrzésben érintett hatóságok munkáját az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) koordinálja, illetve az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatal (OTH) értékeli közvetlenül az ünnep előtt. A vizsgálatokat az ÁNTSZ, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség, az agrártárca Állategészségügyi- és Élelmiszer-ellenőrzési Főosztálya, valamint a Növény - és Talajvédelmi Központi Szolgálat megyei (illetve fővárosi) ellenőreiből alakult csoportok tagjai végzik a régiókban. Ezek a csoportok azonban nem húskommadók – tette hozzá a főigazgató.
A MÉBIH a kormányrendelet alapján kapott felhatalmazás révén határozta el most a viszonylag gyorsan romló húsvéti áruk soron kívüli minőségi, illetve – amennyiben erre utaló jeleket találnak – élelmiszer-biztonsági vizsgálatát. Volt már hasonlóra példa – emlékeztetett Biacs Péter –, hiszen tavaly ősszel az említett hatóságokkal összefogva a hivatal szakértői a budapesti Lehel Piacon folytattak ellenőrzést. Ez az mostani hét elején a Budapesti Nagybani Piacon, a ferencvárosi Metro Áruházban, valamint a székesfehérvári Auchan Áruházban kezdett vizsgálatok főpróbája volt.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet