BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyobb államháztartási hiányt vár a PM

A Pénzügyminisztérium felfelé módosította az első negyedévre vonatkozó deficit-prognózisát.

2005. március 16. szerda, 17:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tárca az első negyedévben 472 milliárd forint államháztartási hiányt vár, ami 56 milliárddal haladja meg a korábbi prognózisban közöltet. A differenciát egyrészt az előrehozott agrárkiadások, másrészt a gyengébb áfabevételek magyarázzák.
A hiány március végére az éves terv 50 százalékához közelít majd. A kormány a költségvetés tartalékát a GDP 0,5 százalékáról 0,8-re növelte.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet