BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sértődötten, de tovább tárgyalnak a gazdák

Nem fogadható el egyetlen európai államban sem, az, ami egy mai reggeli televíziós műsorban történt - mondta Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetségek Szövetsége (MAGOSZ) elnöke a gazdálkodók demonstrációs bizottsága mai rendkívüli sajtótájékoztatóján.

2005. március 4. péntek, 14:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jakab emlékeztetett arra, hogy a műsorban a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter azon túl, hogy folyamatosan a részletes szakmai tárgyalás során kialakult álláspontokat ismertette, s különböző összegekről, kérdéscsoportokról beszélt - a demonstrálók számára már ez is elfogadhatatlan - csöpögő nyálú, hatalomsóvár embereknek nevezte az utakon demonstráló gazdákat. Ezt még ,,megfejelte" azzal, hogy a gazdákat megfizetik azért, hogy az utakra menjenek - emlékeztetett Jakab, aki elmondta, hogy a demonstrálók visszautasítják ezt, mint ahogyan azt is, hogy folymatosan próbálják megosztani a társadalmat a demonstráció ügyében.

Ennek ellenére a tárgyalásokat folytatják ma 15 órakor a gazdálkodók képviselői - hangsúlyozta Jakab István. Hozzátette: a plenáris ülésen a kérdések 60 százalékát tekintették át, de nem született ilyen mértékben egyezség. Megállapodás pedig csak akkor lesz, ha valamennyi kérdésben megállapodtunk - szögezte le. A megállapodást pedig akkor fogadják el - tette hozzá -, ha azt a miniszterelnök is ellátja kézjegyével.

Bagi Béla, a demonstrációs bizottság elnöke bejelentette, hogy ma a BRFK-n bejelentették a Kossuth tér, Országház 17-es parkoló teljes területére demonstrációs igényüket, ami a Budapest V. kerületi Alkotmány utca és Szemere utca által határolt területre is vonatkozik. Az igény időtartama 2005. március 7. 22 órától március 16-án 24 óráig tart, s a demonstrációs bizottság 200 erőgéppel és 300 fővel számol e területen.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet