A miniszterelnök szavai különösen aktuálisak voltak, hiszen a konferenciának a Parlament ad helyet, márpedig az Országház előtt 200 traktor áll a hóesésben.
Hiába kértek a gazdák 200 milliárd forintot, ezt nem kapják meg - hangoztatta Gyurcsány Ferenc. Nekem az országért kell felelnem - mondta Gyurcsány Ferenc, utalva arra, hogy az ominózus 200 milliárd egy évi családi pótlék összege, előteremtése érdekében pedig meg kellene szüntetni a minimálbérek adómentességét, sőt a társasági adót 16 százalékról 20 százalékra kellene felemelni. A kormányfő azonban hangsúlyozta, hogy nem lesz adóemelés a gazdakövetelések miatt. Rossz miniszterelnök lennék, ha engednék egyes társadalmi csoportoknak, más csoportok kárára - mondta Gyurcsány Ferenc, aki bejelentette azt is, hogy a kormány jövő heti ülésén megalakítja a Vidékfejlesztési Kabinetet, amit ő maga személyesen vezet majd.
Összesítjük forrásainkat, hogy együtt ajánljuk fel a falvaknak, tanyáknak, kisvárosoknak, ugyanis nincs erős Magyarország erős és sikeres vidék, illetve mezőgazdaság nélkül - ígérte ennek kapcsán a kormányfő.
A pontosság kedvéért nem árt tudni: ahogyan azt a NAPI Gazdaság 2005. március 3-i számában megírta, a 200 milliárd forint egy része uniós forrás, másik része ennek kiegészítése, elenyésző hányada pedig tavaly ki nem fizetett támogatás. Ezt a pénzt tehát ki kell fizetni, csak éppen zömét nem az idén, hanem jövő tavaszig, azaz a jövő évi költségvetésből. A kormányfő kijelentése tehát minden bizonnyal arra vonatkozott, hogy idén nem lesznek pluszforrások a gazdáknak.
