Bagi Béla, a demonstrációs bizottság elnöke hozzátette: az ország számos helyén (utakon, határátkelőkön) kifejezték már szimpátiájukat a Budapesten demonstrálókkal a gazdák, illetve bejelentették csatlakozási szándékukat is a tiltakozó megmozduláshoz. Ezt a demonstrálók elfogadták, azaz mostantól nemcsak a Budapestre "kirándult" gazdálkodók alkotják a tüntető tömeget, hanem az ország egyéb pontjain is megjelentek az elégedetlenségüket kifejezni vágyók. Bagi Béla bejelentette, hogy ma fél tizenegykor a Budapesti Rendőr-Főkapitányságon bejelentették a helyfoglalási igényüket, mégpedig a Kossuth tér egész területére, így amennyiben a rendőrség engedélyezi, már március harmadikától meg lehet tekinteni a traktorkiállítást a Parlament előtt is.
A Napi Online azon kérdésére, hogy a Fideszes politikusok számtalanszor felvetett nyilatkozataik igazak-e, melyek szerint pénz kell a gazdáknak és azt a kormány nem fizeti ki, Jakab István elmondta: egyelőre nem tudnak számokat mondani, először tisztán kell látniuk a tavalyi és idei agrár-költségvetést a determinációkkal együtt. Egyes vélemények szerint kormánydöntési szándék húzódik meg az egyre politikaibb színezetűvé váló demonstráció mögött, ám Bagi és Jakab kijelentette, hogy erről szó sincs, és vissza is utasítanak minden olyan megközelítést, hogy a nagypolitikával kívánnának kokettálni. Ugyanakkor Jakab szerint csak pénzzel nem lehet elintézni a dolgokat.
