BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vasárnap kettőig nem volt gazdatárgyalás

Vasárnap 14 óráig nem tudtak tárgyalóasztalhoz ülni a demonstráló gazdálkodók és az agrártárca képviselői. Előbbiek hiába várták utóbbiakat a pénteken és szombaton megfelelő tárgyalási helyszínnek bizonyult minisztériumi háttérintézmény, az AKII Zsil utcai épületében, ahol a tüntetőket összefogó Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek (MAGOSZ) központja is található.

2005. február 27. vasárnap, 14:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Utóbbiak pedig nem mentek el a szaktárca épületébe vasárnap a legutolsó határidőnek számító 13 órára, ameddig ott várták őket.

Nem a megállapodás az elsődleges célja a gazdálkodóknak, hanem a politikai forgatókönyv betartása, amit egyelőre nem tudunk, hogy hol írnak számukra - mondta Németh Imre agrárminiszter sajtótájékoztatón a határidő után. Éppen ezért a megállapodással ellentétben nyilvánosságra hozzák a minisztérium 14 pontos ajánlatát.

Amennyiben egy gazdasági érdekképviselet gazdasági ügyekben kíván tárgyalni, a minisztériummal kell tárgyalnia - mondta Németh annak kapcsán, hogy Jakab István MAGOSZ-elnök bejelentette: megrendült a bizalmuk a tárcában és most már a miniszterelnökkel akarnak tárgyalni. Utalt arra, hogy a szombati gazdanagygyűlésen elhangzott szónoklatokból kiderült: a demonstráció hátterében nyílt politika áll.

Németh jelezte: továbbra is kész a tárgalásokra vasárnap és hétfőn is, emiatt nem utazik el Brüsszelbe sem, ahol pedig a miniszterek tanácsa ülésén fontos témakörökről lesz szó.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet