A Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács azt a javaslatot fogadta el, amit a Nyugat-dunántúli Regionális Környezetvédelmi Fórum által az Egyetemes Létezés Természetvédelmi Egyesülettel, a Greenpeace Magyarországgal valamint a Magyar Természetvédők Szövetségével készített elő és kezdeményezett. A határozati javaslatot ,,A genetikailag módosított növények elutasítása a nyugat-dunántúli régióban" címmel terjesztették elő, fő célja, hogy megakadályozzák a géntechnológiával módosított növények üzemszerű termesztését a régióban. Erről Lajtmann Csaba, a Nyugat-dunántúli Regionális Környezetvédelmi Fórum koordinátora tájékoztatta a NAPI Online-t.
A határozat indokai között a genetikalag módosított növények használatát övező tudományos bizonytalanság, illetve a hagyományos gazdálkodás és a természeti környezet genetikai szennyezéstől való megvédése szerepel. A regionális tanács saját hatáskörében hozott önkéntes vállalása nem áll ellentétben a téma európai és magyar jogi szabályozásával. Nyugat-Dunántúl a határozat elfogadásával Magyarországról elsőként csatlakozott azon európai régiókhoz, akik a nemzetközi és nemzeti szint mellett regionálisan is próbálják megakadályozni a génmódosított növények termesztésének lehetőségét az Európai Unióban.
