A Napi Online érdeklődésére ugyanakkor Forgács hozzátette, az Agrárkamara nem ért egyet a tervezett demonstrációval, sőt köztes félként ezt nem is teheti meg. A tervezett megmozdulást ugyanakkor nem tekinti politikai indíttatásúnak, ennek kőkemény gazdasági okai vannak.
A kamara mai vezetői egyeztetésén is nyilvánvalóvá vált, hogy az agrárágazatban jelentős forráshiány van: az elmúlt időszak forrásai ugyanis csak a hitelállományt növelték. A tavalyi, csaknem 300 milliárd forintos támogatási keret 60 százalékát kapták kézhez eddig a gazdálkodók. Az agrárkamara véleménye szerint a Top Up-ból 50 milliárd, a SAPS-ból 60 milliárd forinttal tartozik a költségvetés a termelőknek. A mezőgazdasági termelők bíznak a miniszterelnöki ígéretben, hogy február végéig megkapják a hiányzó pénzeket, amennyiben ez mégsem következne be, az Agrárkamara szerint az uniós eljárási rend felfüggesztésével kellene kifizetni a támogatásokat. Egyebek mellett az Agrárkamara javaslatai között szerepel a gabonaintervenció felgyorsítása, a sertés-, baromfi-, és tejágazat gondjainak rövid távú állami megsegítése, illetve a SAPARD-támogatással elnyert támogatások gyorsított elszámolása, ellenkező esetben az elkezdett beruházások félbemaradhatnak a már említett forráshiány miatt.
