BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Talán a sertés- és baromfiágazat is kaphat többletpénzt

Az agrár-környezetvédelmi támogatásokból átcsoportosítani tervezett 14 milliárd forintos összeg kizárólag a gabona, olajos- és fehérjenövény-ágazat (gof)többlettámogatására szolgálhat, de végül a sertés- és baromfi-szektor is pluszpénzhez juthat.

2005. február 9. szerda, 10:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Április közepére előreláthatóan sikerül ledolgozni az uniós agrár- és vidékfejlesztési támogatásokkal kapcsolatos lemaradásokat - mondta Nyújtó Ferenc, az FVM helyettes államtitkára újságírók előtt egy mai háttérbeszélgetésen. A szakember emlékeztetett arra, hogy az uniós támogatásokból tavaly a legtöbbet a SAPARD előcsatlakozási program kapcsán sikerült kifizetni.

Az agrár- és vidékfejlesztési operatív program (avop) 107,8 milliárd forintos keretére eddig 54,7 milliárd forint értékű regisztrált pályázat érkezett. Ebből azonban egyelőre egy fillért sem fizettek ki, pedig a keretösszeg 57 százaléka a mezőgazdasági alaptermelés versenyképességének növelését, 14 százaléka az élelmiszeripari feldolgozást, 24 százaléka pedig a vidékfejlesztést szolgálja.

Nyújtó egyértelművé tette, hogy az agrár-környezetvédelmi támogatások terén az EU-nál az agrártárca részéről kezdeményezett átcsoportosítás nyomán felszabaduló 14 milliárd forintos összeg kizárólag a gabona, olajos- és fehérjenövény-ágazat (gof)többlettámogatására szolgálhat és Brüsszelnek 6 hónapja van arra, hogy döntsön az átcsoportosítás kérdésében.

Korábban felmerült, hogy inkább a sertés- és baromfiágazat támogatására fordítják ezt az átcsoportosított összeget. Ezzel kapcsolatban Nyújtó utalt arra, hogy a gof-növények támogatásával forrás szabadulhat fel a nemzeti költségvetésben, így nem zárható ki, hogy majd ezt a többletet fordítják a két állattenyésztési ágazat plusztámogatására.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet