BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyaszegett baromfiágazat

Legalább 8-10 milliárd forint támogatásra lenne szüksége a magyar baromfiágazatnak idén - hangzott el a Baromfi Terméktanács mai sajtótájékoztatóján.

2005. január 27. csütörtök, 11:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ágazat - a korábbi évek 11-12 milliárdos támogatási szintjével szemben - tavaly 6,3 milliárd forint támogatási lehetőséget kapott, ebből azonban ténylegesen körülbelül 4,5 milliárd forintot kaptak csak meg a szereplők a kifizetések októberi felfüggesztése miatt. A Terméktanács támogatási igényét már közölte az agrártárcával, döntés azonban az egyeztetések óta nem született - közölte a Napi Online érdeklődésére Erdélyi István, a szakmai tömörülés elnöke.

A szervezet nem teljeskörű adatai szerint az ágazat eredményessége 1,5-2,0 milliárd forinttal csökkent tavaly az előző évhez képest, 430 ezer tonna támogatott élőbaromfi felvásárlása mellett - mondta Takács László, a Terméktanács igazgatója. Az eseményen kiderült az is, hogy a baromfiágazatot az olcsó fagyasztott import, az uniós versenytársakkal folyó küzdelem, valamint a multinacionális áruházláncok belföldi gazdasági túlsúlya mellett erős exporttevékenysége miatt az euró/forint árfolyam is kedvezőtlenül befolyásolja. Arról, hogy milyen euróárfolyam lenne megfelelő, Kupa Mihállyal értenek egyet, aki szerint egy euró átlagos előállítási költsége ma Magyarországon 270 forint.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet