BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre még kevesebb tej fogy majd

Idén 15-20 százalékkal, a tavalyi 250 milliárdról 200 milliárd forintra csökken majd a tejágazat árbevétele- mondta el a Napi Online-nak Kiss Pál István, a Tej Terméktanács elnöke.

2004. december 21. kedd, 13:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kiss, aki egyben a Friesland közép-európai igazgatója, elmondta: a visszaesésnek két oka volt, egyrészt kevesebb tejet vásároltak fel az üzemek, mint tavaly, másrészt az árak is alacsonyabbak volt,. Mindent összevetve mindössze 2-3 tejipari cégnek képződhetett nyeresége idén, a többi vállalat veszteséges volt. Istvánfalvi Miklós, a Terméktanács elnökhelyettese szerint idén 150 millió literrel kevesebb nyerstejet vásároltak fel, mint tavaly, jövőre pedig újabb 100 millió literes csökkenés vetíthető előre. Információik szerint a jövő évi tejfelvásárlási szerződések mintegy 20 százalékát kötötték meg eddig. Összességében valamelyest javulnak az átvételi az árak, de a "kiszolgáltatottabb" térségekben 60 forintos átvételi árról is keringenek hírek, miközben a tejtermelés önköltségi ára már idén is 66-80 forint közt alakult.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet