BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Létrejön a Budapesti Közlekedési Szövetség

A főpolgármester szerint a hétfőn életre hívott Budapesti Közlekedési Szövetség 3,5 millió Budapesten és az agglomerációban élő állampolgár utazását teszi majd olcsóbbá, kényelmesebbé, könnyebbé, amihez jövőre fél milliárd forinttal járul hozzá a kormány - írja a Magyarország.hu.

2004. december 14. kedd, 08:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fővárosi önkormányzat, valamint a közlekedési tárca letette voksát a Budapesti Közlekedési Szövetség létrehozása mellett. Az intézkedés első lépéseként jövő szeptemberben egységes, kedvezményes bérletet vezetnének be a különböző tömegközlekedési eszközökre. Első lépésként jövő év szeptemberben bevezetik a különböző közlekedési eszközök igénybevételét lehetővé tévő közös bérletet. A következő hónapokban dolgozzák ki az együttműködés részleteit, meghatározva, hogy milyen szakaszon, milyen áron lehet majd utazni a közlekedési szövetségen belül. Második lépésként közös menetrendet alakítanak ki, majd közös arculatot vezetnek be. A közös bérlethez 10 százalékos kedvezményt is adnának. Ez a BKV-nál 200 millió forintos bevételkiesést jelentene, amit az állami költségvetés megtérítene. Jövőre 500 millió forintot különítenek el a közlekedési szövetség támogatására, míg az állam 15 milliárd forintos hitelgaranciát biztosít a BKV talpon maradásához és a normatív tömegközlekedési támogatás az idei 6 milliárd forintról jövőre 12 milliárd forintra emelkedik.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet