BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány értékesíti a szövetkezeti üzletrészeket?

Az Orbán-kormány szövetkezeti üzletrészakciója nyomán 2001-től kezdődően mintegy 700 szövetkezet több mint 70 milliárd forint értékű üzletrésze került állami tulajdonba – hangzott el a Mezőgazdasági Termelők és Szövetkezők (MOSZ) mai, IV. kongresszusán.

2004. december 7. kedd, 11:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagy Tamás, a szervezet elnöke utalt arra, hogy a felvásárolt üzletrészeket értékesíthetné az állam. "Egyetértek azzal, hogy el kell indítani a korábban felvásárolt üzletrészek értékesítését" – mondta Gyurcsány Ferenc, az ülésen felszólaló miniszterelnök. A kormányfő érzékeltette, hogy az állam az eddigi 70 milliárd forinton felül jelentős tételeket lesz kénytelen költeni erre az akcióra.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet