BUX 138748.09 -0,08 %
OTP 45360 0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyógyszerfelvásárlás nincs, ám hiány van

Több gyógyszer néhány napja nem kapható a patikákban, holott a gyógyszerészek nem tapasztaltak felvásárlási lázat, a nagykereskedők pedig a megszokottnál nagyobb mennyiségben szállítanak.

2004. november 29. hétfő, 08:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyógyszerpiacon év végén általában növekszik a forgalom, elsősorban az ilyenkor gyakoribb megbetegedéseknek és az év eleji áremeléseknek betudhatóan. Idén azonban egyelőre elmaradt a felvásárlási láz, ám több medicina mégsem kapható már napok óta – tudtuk meg piaci forrásokból. A hiány elsősorban a penicilin tartalmú készítményeket érinti, köztük van több receptre kapható antibiotikum, illetve a legkedveltebb fájdalom- és lázcsillapítók. A NAPI Gazdaság által megkérdezett patikusok csak kisebb forgalomnövekedésről számoltak be, amely elsősorban az ilyenkor gyakori meghűléses megbetegedéseknek tudható be, ez önmagában azonban nem okozhat hiányt.

Információnk szerint a nagykereskedők ráadásul a többi hónaphoz képest nagyobb mennyiségben szállítanak a patikáknak. Bizonyos termékek esetében azonban megfontolásra késztetheti őket, hogy január elsejétől a nem támogatott készítmények akár 15 százalékkal is drágulhatnak, e medicinák ugyanis – a gyártók és a kormány közötti megállapodás értelmében – szabadárasak lesznek. Ez azonban nem törvényszerű, sőt az is előfordulhat, hogy több készítmény olcsóbb lesz, mint tavaly januárban volt – mondta lapunknak Székely Krisztina, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnöke.

További részletek a hétfői NAPI Gazdaságban

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet