BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fülbevaló és korrupció-gyanú

Nem csitul a szarvasmarha-füljelzők körüli vihar: az OMMI a rá kiszabott kétmilliós közbeszerzési bírság miatt bírósághoz fordul, az eszköz egyik szállítója pedig az egész rendszert változtatná meg.

2004. november 11. csütörtök, 12:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután a Közbeszerzési Döntőbizottság kétmillió forintra megbírságolta az Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézetet (OMMI) a szarvasmarha-füljelzők beszerzése tárgyában kiírt közbeszerzési pályázat miatt, az OMMI bírósághoz fordul jogorvoslatért - tudta meg a NAPI Online Neszmélyi Károlytól, az intézet főigazgatójától. Az intézményvezető arról is tájékoztatott, hogy az EU hivatalos lapjánban közzétették az új közbeszerzési pályázatot, amely szerinte a KDB-hez fordult cégek, köztük a Bentley Magyarország Kft. részéről immár nem kifogásolható. Az új-zélandi hátterű Bentley a számára kedvező eredmény dacára fellebbez a KDB határozata ellen azt kívánva elérni, hogy a füljelzők kiadását vegyék el az állami intézmény(ek)től, s az legyen egyszerű üzleti tranzakció a füljelző-szállító és a gazda között, azaz utóbbi a szállítótól rendelhetne, s nem az OMMI-tól kapná a "fülbevalót".
Az ügyben az agrártárca vizsgálatot indított, s a pletykák korrupció-gyanúról szólnak. Úgy tudjuk, az ügyről budapesti látogatásán az új-zélandi miniszterelnök-asszony is említést tett Gyurcsány Ferencnek.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet