A jelenlegi szja-kedvezményt, illetve a családi pótlékot és a különféle szociális juttatásokat egy egységes támogatási rendszer váltaná fel. Ez állna részben egy fix összegből, míg egy másik része pedig a gyerekek korától, a fogyatékosságtól illetve, attól függene, hogy a gyermeket egyedül neveli-e szülője. Az első számítások szerint az egy gyerek után járó fix összeg havi 9 500 forint lenne. Az életkori pótlék 3-5, az egyedül nevelő szülők pótléka 6, míg a fogyatékos-pótlék 4 ezer forint lehet. Ezzel egy kétszülős, két kisgyermeket nevelő család akár havi 20-25 ezer forintot is kaphat. Szekeres hozzátette: az új rendszert várhatóan több lépésben tudják majd bevezetni, ám ennek első lépcsőjét már 2005 január 1-jén életbe léptethetik. Az erről szóló kormánybizottsági ajánlás szeptember 28-án kerül a kabinet elé.
