Jelentős változáson mehet keresztül az egészségügyi reform koncepciója - derült ki Kökény Mihály tájékoztatójából, miután beszámolt a miniszterelnöknek a szaktárca legfontosabb feladatairól. A korábban "irányított betegállátási rendszer" néven futó reformtervezet új neve "térségi egészség-szervezési rendszer" lesz.
Várhatóan novemberben 1 százalékkal emelik a nyugdíjakat, s ezt egyösszegben, visszamenőleg is megkapják az érintettek. Kökény szerint a 15-17 milliárd forint költséggel járó intézkedés révén az idén 3 százalékkal nő a nyugdíjak vásárlóereje, s novemberben érkezik az 53. heti ellátás is.
