BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bírja a légkondikat a rendszer

Idén körültekintően készítették fel az energiarendszert a nyári hőségre, ezért nem kell tartani a rendszer összeomlásától és zavaroktól sem - írja a Népszabadság.

2004. augusztus 6. péntek, 10:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előzetes számítások szerint mintegy nyolc százalékkal növekszik meg a villamos energia iránti igény a nagy melegben, de az idei nyáron eddig valamivel kevesebb áram fogyott, mint tavaly ugyaneddig az időpontig.

Az ellátás biztonsága annak tulajdonítható, hogy van elegendő tartalék a rendszerben, a hazai erőművek elegendő áramot adnak.

A nyári hetekben nem volt semmilyen rendkívüli esemény, a szokásos kisebb üzemzavarokat pedig tudták pótolni a tartalékokból. Kockázatot a hálózatok jelenthetnek, mert a nagy melegben két oszlop között a vezetékek megnyúlnak, közelebb kerülnek a földhöz, és hozzáérhetnek a fákhoz, ami zavart okozhat a rendszerben.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet