Az előzetes számítások szerint mintegy nyolc százalékkal növekszik meg a villamos energia iránti igény a nagy melegben, de az idei nyáron eddig valamivel kevesebb áram fogyott, mint tavaly ugyaneddig az időpontig.
Az ellátás biztonsága annak tulajdonítható, hogy van elegendő tartalék a rendszerben, a hazai erőművek elegendő áramot adnak.
A nyári hetekben nem volt semmilyen rendkívüli esemény, a szokásos kisebb üzemzavarokat pedig tudták pótolni a tartalékokból. Kockázatot a hálózatok jelenthetnek, mert a nagy melegben két oszlop között a vezetékek megnyúlnak, közelebb kerülnek a földhöz, és hozzáérhetnek a fákhoz, ami zavart okozhat a rendszerben.
