BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Augusztusban még nem büntet a VPOP

A VPOP sajtóosztálya megerősítette lapunk információját, miszerint a Pénzügyminisztériumtól olyan kérés érkezett a parancsnoksághoz, hogy augusztus 31-éig ne szankcionálják az úgynevezett napi kényszerstandolás szabályait be nem tartó vállalkozókat.

2004. augusztus 6. péntek, 08:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Így a gyakorlatban csak figyelmeztet a VPOP, és többszöri felszólítás után kerülhet sor bírság kirovására. A bírság felső határa 500 ezer forint, a konkrét összeget azonban a jogsértés körülményei határozzák meg. Eddig több mint 30 ezer vállalkozó hitelesíttette nyilvántartását. A VPOP honlapján letölthető az nyilvántartási formanyomtatvány, amely segítheti a vendéglátósokat a napi standolásban, ám ez nem kötelező. A pénzügyi tárca a könnyítést az MSZP megkeresésére tette, miután a parlament nyári szünete előtt nem sikerült elfogadtatni a módosítást, amely szerint csak január elsejétől vezetnék be a napi kötelező készletnyilvántartást a vendéglátósok számára. Karakas János szocialista képviselő a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy hamarosan leülnek a szakmai szervezetekkel megbeszélni az első hónap tapasztalatait, az MSZP ezután adja be a standolást szabályozó törvényhez a módosító javaslatokat.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet