BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az év végén többlet lesz a büdzsében?!

A Pénzügyminisztérium mai tájékoztatóján kiadott számokból az derül ki, hogy augusztus-szeptemberben alig lesz deficites az államháztartás, az év utolsó három hónapjában pedig egyenesen többlet várható.

2004. július 15. csütörtök, 13:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Júliusra 89 milliárd forintos államháztartási hiányt vár a Pénzügyminisztérium (PM). Ezzel az első héthavi deficit körülbelül 1 130 milliárd forintra nőhet. Augusztusban és szeptemberben a tervek szerint alig lesz mínuszos a büdzsé, a 9. hónap végére ugyanis 1 185 milliárdos hiányt vár a tárca. Ha minden jól megy, a költségvetés szempontjából az utolsó negyedév még rózsásabban alakul, e három hónapban ugyanis összesen egymilliárdos többletet kell összehozni ahhoz, hogy kijöjjön az év egészére a PM által betervezett 1 184 milliárd forint hiány.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet