Sajtótájékoztatón reagált ma az Országos Egészségbiztosítási Pénztár azokra a cikkekre, amelyek szerint daganatos betegek halálához vezethet, hogy az OEP nem, vagy csak nagyon lasan bírálja el a betegek és az orvosok által közösen benyújtott méltányossági kérelmeket. A pénztár szerint ilyesmi nem fordulhat elő, mert a daganatos betegek kórházi gyógyszeres kezelése nem a beteget, henem a kórházat terheli. A benyújtott kérelmek jelentős része éppen ezért szabálytalan is, ám az OEP-nél ennek ellenére 20-an foglalkoznak a kérelmek elbírálásukkal és júliusban mindenki választ kap.
Az OEP tájékoztatása szerint a betegek tavaly 34 ezer egyedi méltányossági eljárást kezdeményeztek és ez a szám idén megduplázódhat.
