BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PM jövőre 4,5 százalékos inflációt vár

Jövőre 4,5 százalékos inflációra számít a Pénzügyminisztérium az idei 6,5 százalék után, a reálbérek 2 százalékkal, a nyugdíjak 3 százalékkal nőnek majd - hangzott el Draskovics Tibor pénzügyminiszter mai sajtótájékoztatóján.

2004. július 9. péntek, 11:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az államháztartás hiánya a GDP 4,1 százalékára rúg majd az idei 4,6 százalék után, a költségvetés bevételei 4,2-4,5 százalékkal, a kiadások viszont csak 3,6-4 százalékkal bővülnek. Ha az idei hiány mégiscsak 4,6 százalék fölé duzzadna, akkor jövőre a tervezett 0,5 százaléknál nagyobb mértékben csökkentik, hogy elérjék a kitűzött célt.
Az újraelosztás csökken, az adóbevételek a GDP 37,8 százalékára apadnak az idei 38,9 százalékról. A jövedéki adók és az áfa nem emelkednek, a hatóságilag szabályozott árak nem nőnek érdemben az infláció felett.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet