BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lanyhábban nő a magyar feldolgozóipar

Bár csökkenést mutat, de így is a bűvös 50 pont felett van a Beszerzési Menedzser Index (BMI). A részindexek közül továbbra is a feldolgozóipar és a foglalkotatottság mutatói a legkedvezőbbek.

2004. július 1. csütörtök, 10:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BMI szezonális kiigazított júniusi értéke 52,9, amely 0,6 százalékponots csökkenést jelent az előző havi eredményhez képest, ám mivel az 50-es szint felett áll, továbbra is a feldolgozóipari termelés növekedését jelzi - derül ki a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság jelentéséből. A májusi növekedést kisebb ütemű bővülés követte, ami az induló nyári szezonális hatás következménye. Az idei év első négy hónapjának növekedése elmaradt az előző évitől, de a májusi és júniusi indexek nagyobb erősödést jeleznek, mint 2003 azonos időszakában. A feldolgozóipar átlagos teljesítménye az első negyedévben még visszaesést mutatott (48,8), de a második negyedév átlagos növekedése meghaladja az egy évvel korábban mért értéket. A hónapban kiemelkedik a foglalkoztatási index, melynek értéke 54,1 lett. A felmérés részindexeinek többsége ugyanakkor kisebb növekedést mutat, mint egy hónappal korábban.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet