BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az orvosok zöme csak egy gyógyszert ajánl

Bár a közvélemény fele szeretné tudni, hogy problémáira milyen terápiák vannak, illetve azok mennyibe kerülnek, az orvosok többsége csak egy gyógyszert szokott ajánlani a pácienseknek - derül ki a GfK Piackutató Intézet felméréséből.

2004. június 24. csütörtök, 10:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A felnőtt lakosság egyharmada állítja, hogy jogában áll tudni, milyen gyógyszerek állnak rendelkezésre. Szintén egyharmaduk azonban úgy gondolja, nem igényel tájékoztatást a használható medicinákról, megbízik az orvos ajánlásában. A 20-49 évesek az átlagot meghaladó mértékben szállnak síkra azon jogukért, hogy információt kapjanak a lehetséges terápiákról. A legidősebb (60 év feletti) korosztály tagjai viszont az átlagosnál nagyobb arányban mondják azt, hogy nincs szükségük információra, mert úgysem tudnának dönteni. Arra a kérdésre, hogy az orvos felajánlotta-e a választás lehetőségét, a megkérdezettek 72 százaléka válaszolt nem-mel.
A gyógyszerek ára leginkább az 50 év felettiek döntését befolyásolja.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet