A felnőtt lakosság egyharmada állítja, hogy jogában áll tudni, milyen gyógyszerek állnak rendelkezésre. Szintén egyharmaduk azonban úgy gondolja, nem igényel tájékoztatást a használható medicinákról, megbízik az orvos ajánlásában. A 20-49 évesek az átlagot meghaladó mértékben szállnak síkra azon jogukért, hogy információt kapjanak a lehetséges terápiákról. A legidősebb (60 év feletti) korosztály tagjai viszont az átlagosnál nagyobb arányban mondják azt, hogy nincs szükségük információra, mert úgysem tudnának dönteni. Arra a kérdésre, hogy az orvos felajánlotta-e a választás lehetőségét, a megkérdezettek 72 százaléka válaszolt nem-mel.
A gyógyszerek ára leginkább az 50 év felettiek döntését befolyásolja.
