BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PM a nagy külkerhiánynak örül

A negyedik havi importmegugrás a gazdaság jó későbbi teljesítményét alapozza meg - vette védelmébe az elszaladó külkereskedelmi deficitet a pénzügyi tárca politikai államtitkára.

2004. június 21. hétfő, 12:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az áprilisi, jelentős mértékű külkereskedelmi hiány pozitív folyamatokkal magyarázható - jelentette ki Veres János, a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára a Parlamentben. Veres szerint a negyedik havi jelentős anyagimport, illetve a beruházásokhoz behozott gépek a gazdaság későbbi jó teljesítményét alapozzák meg. Az államtitkár úgy vélte, június végére a tárca prognózisában szereplő mértékű lesz az államháztartás hiánya, így nem lesz szükség semmilyen beavatkozásra.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet