A kormány és a gyógyszergyártók szövetségei abban állapodtak meg, hogy 2006 végéig alacsony szinten maradnak a gyógyszerárak, azaz a betegek terhei nem növekednek. Az egyezség szerint a támogatott és nem támogatott készítmények árai 2004 végén nem emelkednek, s a gyártók vállalják, hogy ez év végén a támogatott készítmények esetén 9 milliárd forintot fizetnek vissza a gyógyszerkasszába. A kormány ennek fejében szavatolja, hogy a következő két évben 5-5 százalékkal növeli a gyógyszerár-támogatásra költhető összeget és vállalja, hogy nem él az árbefagyasztás lehetőségével a megállapodás időtartama alatt. A kormány ezeken felül ígéretet tett, hogy a gyártókat közvetlenül érintő további elvonást nem alkalmaz. A támogatásban részesülő gyógyszerek árát 2004. július 1. és 2006. december 31. között euróban rögzítik, így az itthoni áremelésre a euró/forint árfolyam adott, plusz-mínusz 6,25 százalékos sávon belüli elmozdulása esetén nem kerül sor.
