A várható adóváltozásokról Draskovics Tibor egy rádióinterjúban úgy vélte, hogy célszerű a jelenleginél jobban széthúzni az szja-sávokat. Az eva marad, az unió csak kérdéseket tett fel ezzel az adónemmel kapcsolatban, amelyekre a tárca álláspontja szerint kielégítő válaszokat adtak. Ha az EU továbbra is feszegetné a kérdést, úgy Draskovics „oroszlánként harcolna”, hogy az eva feltételei úgy maradjanak, ahogy vannak. A vagyonadó esetleges bevezetésével kapcsolatban kijelentette: a PM elemzései alapján ez inkább társadalmi, mint gazdasági kérdés, ugyanis ha tényleg olyan magasan húznák meg a fizetési küszöböt, mint amennyire azt az igazságossági szempontok indokolják, akkor az új adó csak kevés bevételt eredményezne.
